IV Tydzień Wychowania

tw

Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia, Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Wychowawcy, Droga Młodzieży, Kochane Dzieci!

Kilka dni temu w polskich szkołach zabrzmiał dzwonek, zwiastujący początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. W ten sposób otworzył się przed nami nowy czas, w którym nie tylko będziemy mogli zdobywać wiedzę o świecie, o sobie i o Panu Bogu, ale także przeżywać radość poznawania Ewangelii i głoszenia jej innym ludziom. Do takiej właśnie radości, płynącej z Ewangelii, zachęca nas Ojciec Święty Franciszek w adhortacji Evangelii gaudium.

Podobnie, jak w latach poprzednich, w tym miesiącu będziemy przeżywać Tydzień Wychowania. Jego czwarta edycja odbędzie się w dniach 14-20 września i zostanie poświęcona roli prawdy w odpowiedzialnym wychowaniu. Będziemy także podkreślali rolę prawdy w życiu społecznym, narodowym i państwowym jako niezbędnego warunku rozwoju naszej Ojczyzny. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na XXIII Niedzielę w ciągu roku (7.09.2014 r.)

ogloszenia

1. UWAGA! Od września powracamy do Mszy Świętej o godzinie 15:00, która rozpoczyna się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
2. Dzisiejsza taca niedzielna przeznaczona jest na spłacenie zakupionych konfesjonałów. Bóg zapłać za składane ofiary.
3. We wtorek 9 września przypada 5 rocznica śmierci ks. Bp. Andrzeja Śliwińskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 w Katedrze Elbląskiej. Pierwszy Biskup Elbląski spoczywa w krypcie, którą można nawiedzić i pomodlić się za Niego. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na XXIII Tydzień w ciągu roku (7.09 – 13.09. 2014 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

7 września  XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA Mt 18, 15-20
7.00 O zdrowie i Boże błogosł. dla Janiny i syna Stanislawa
9.00 Dziękczynna w 2 rocz. ślubu Agnieszki i Szymona z prośbą o Boże błogosł. dla nich i ich synka Dawida oraz o opiekę Matki Bożej
9.00 Śp. Wanda i Feliks Kwiatkowscy
10.30 Śp. Jadwiga w 20 rocz. śmierci oraz zmarli z rodzin: Kędzierskich i Herman
10.30 Śp. Stanisława(k) Filar 7 greg.
12.00 Za parafian
15.00 Śp. Grażyna Stanek, śp. Stefania i Teodor, Jozef
od 16.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w ciszy
18.00 Śp. Władysława(k) Łukasik w 5 rocz. śmierci, śp. Irena Wąsowska w 9 rocz. śmierci

CZYTAJ DALEJ!

Apostolat Margaretka – Duchowa Adopcja Kapłanów

margaretka

Dam wam pasterzy według mego serca, by was paśli rozsądnie i roztropnie (Jr 3,15).

MARGARETKA jest wspaniałym Bożym dziełem – jest po prostu wyrazem miłości Maryi do kościoła i kapłanów. Nazwa pochodzi od imienia niezwykłej osoby, którą była Margaret O’Donnell z Kanady.

W wieku 13 lat, w sierpniu 1951 roku, zaraziła się chorobą Heine-Medina podczas spotkania rodzinnego. Zawieziono ją do szpitala w Ottawie, potem do Montrealu. Po trzech miesiącach leczenia, wróciła do domu, ale była całkowicie sparaliżowana. Mogła poruszać tylko głową. Margaret szybko zrozumiała, że ta choroba była jej powołaniem, tak jak dla innych małżeństwo, kapłaństwo lub życie zakonne. Zaczęła więc poświęcać swoje cierpienie za swoją parafię, proboszcza, kapłanów i we wszystkich intencjach, które jej powierzano. Z każdym dniem, zwiększała się liczba kapłanów odwiedzających Margaret i proszących ją o tę formę modlitwy. Przyjmowała czasem 20 osób dziennie. Wielu kapłanów podnosiła na duchu swoją modlitwą, wielu pomogła swoim cierpieniem. Margaret zmarła w Wielki Piątek, w wieku 40 lat, po   27 latach życia – bezruchu, cierpienia i modlitwy. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na XXII Niedzielę w ciągu roku (31.08.2014 r.)

ogloszenia

1. Dziękujemy tym wszystkim którzy w miesiącu sierpniu podjęli apel Kościoła o abstynencję przeżywaną w sposób radosny i odważny. Zdolność rezygnacji z alkoholu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych oraz umiejętność zabawy i wypoczynku bez alkoholu nie są powodem do wstydu, ale są znakiem mądrości i odpowiedzialności. GRATULUJEMY !!!

2. Jutro  przypada 75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy oddali swe życie w obronie Ojczyzny oraz prośmy o pokój na świecie.

3. Powracamy od 7 września br. do Mszy św. niedzielnej o godz. 15.00. Dziękuję osobom  z Apostolatu Bożego Miłosierdzia za prowadzenie Koronki w czasie wakacji. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na XXII Tydzień w ciągu roku (31.08 – 6.09. 2014 r.)

 

I N T E N C J E    M S Z A L N E

31 sierpnia  XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Mt 16, 21-27
7.00 Śp. Genowefa i Franciszek Dziewulscy oraz śp. Stanisław Maluga
9.00 Śp. Czesława(k) Mieczkowska w 16 rocz. śmierci
9.00 O dar życia wiecznego dla śp. Marii Boguszewskiej
10.30 Dziękczynno- błagalna z okazji 10-tych urodzin Jakuba i 7,5 roku Wiktorii z prośbą o Boże błogosł. i opiekę Matki Bożej w rozpoczynajacym się Nowym Roku Szkolnym oraz o światło  Ducha Świętego dla rodziców Ewy i Arka
12.00 Za parafian
18.00 Śp. Mariusz Mużyło w 8 rocz. śmierci

CZYTAJ DALEJ!